В одному сервісі об’єднані всі сучасні агрономічні ІТ-інструменти, які необхідні для впровадження точного землеробства та інших технологій.
Це можливість об’єднати дані з інших систем у єдиний формат та створювати прозору аналітичну систему сільськогосподарської діяльності для прийняття виважених управлінських рішень.
Врахування договорів оренди земельних ділянок, контроль термінів дії договорів, візуальна аналітика розташування паїв на полі. Проведення аудиту земельних ділянок та договорів оренди.
Точне землеробство неможливе без знання реальної площі земельного банку. Ми пропонуємо кілька способів вимірювання площі:
Система Soft.Farm дозволяє використовувати будь-які методи виміру площі залежно від розвитку застосовуваних технологій точного землеробства на Вашому агропідприємстві. Для тих, хто вже має електронні карти полів, ми маємо можливість їх завантаження для подальшого обліку земельного банку..
Земельный банк – це основний актив сільськогосподарського підприємства. Здебільшого оброблюваних ріллів є орендовані паї, але під час укладання договорів оренди земельних ділянок який завжди зверталося увагу до їх місце розташування, звані «шахматки». Щоб бути впевненим, що Ви обробляєте паї, які орендуєте, за допомогою ПККУ (публічна кадастрова карта України) у програмі є спосіб перевірити місце розташування орендованих земельних ділянок та збіг кордонів паїв з електронними картками полів Вашого агропідприємства. При цьому система Soft.Farm автоматично перевірить актуальність документів, за якими було укладено договір оренди, та у разі невідповідності позначить проблемні зони.
Для того, щоб уникнути рейдерства та зберегти свій земельний банк, необхідно побудувати надійний облік договорів оренди земельних ділянок, а головне – контролювати терміни дії договорів та своєчасно їх продовжувати. Система Soft.Farm дозволяє контролювати:
Вся інформація інтегрується із системами бухгалтерського обліку та іншим програмним забезпеченням.
Створення картки завдань для внесення добрив чи ЗЗР, розрахунок кількості заправок техніки розчином. Технологічна карта – розрахунок зарплати, потреби в ПММ, добривах, ЗЗР, насінні.
Від технології вирощування сільськогосподарських культур залежить майбутній урожай, але агроном, розробляючи технологічні операції, який завжди аналізує економічну ефективність їх застосування і, найчастіше, в нього немає інструмента оцінки майбутніх витрат. Система Soft.Farm забезпечує зберігання та розробку технологічних карт вирощування сільськогосподарських культур в одному модулі. Розрахунок потреби у ПММ, добривах, ЗЗР, насінні та заробітній платі проводиться швидко та зручно, що дозволяє оцінити економічну ефективність та проаналізувати собівартість розроблених агрооперацій з сільськогосподарської культури, поля або групи полів. Агроному більше не потрібно щороку вручну переписувати технологічні операції – програмне забезпечення дає можливість створювати копії та перераховувати норми внесення добрив, ЗЗР, норми висіву залежно від зміни умов вирощування сільськогосподарських культур.
Сільськогосподарське поле по всій площі має відмінності у властивостях ґрунту та потребує різної кількості поживних речовин. Диференціальне внесення добрив або ЗЗР дозволяє значно скоротити витрати матеріалів на гектар. Сучасні технології та техніка дозволяють вносити матеріали зі змінною нормою, але для керування потрібна якісна карта завдань. Веб-сервіс Soft.Farm накопичує дані супутникового моніторингу посівів та властивостей ґрунтів за кілька років, а потім допомагає агроному визначити проблемні ділянки для розробки картки завдань із внесення зі змінною нормою. Ми пропонуємо розраховувати карти диференціального внесення та кількості необхідного розчину, зважаючи на характеристики кожного поля, що забезпечить ефективне використання мінеральних добрив, ЗЗР та зменшить витрати на господарство в цілому.
Моніторинг техніки та пального від різних інтеграторів GPS-обладнання в одній системі, автоматичний розрахунок оброблених гектарів та витраченого на полі пального, створення дорожнього листа тракториста (наряд) та завантаження у бухгалтерську систему.
Вчасно виконані польові роботи – запорука гарного врожаю без зайвих витрат. Планування техніки та агрооперацій – непросте завдання, враховуючи зміни погодних умов, забезпечення ПММ, добривами, ЗЗР та людський фактор. Витративши 20% часу планування, можна забезпечити 80% успішного виконання польових робіт. Онлайн-сервіс Soft.Farm, спираючись на терміни реалізації агрооперацій, вказаних у технологічних картах, створює графічне відображення плану польових робіт у вигляді діаграми Ганта. Така візуалізація допоможе визначити вузькі місця, коли агрооперація відбувається однотипними моделями сільгосптехніки, змінити початок виконання та ефективно розподілити роботи між механізаторами. Ви ніколи не забудете, які польові роботи заплановані, тому що наш мобільний додаток “Польові роботи” обов’язково нагадає про них і дозволить внести необхідні оперативні зміни, які відразу стануть відомі виконавцям.
Багато аграрних підприємств уже мають системи GPS-моніторингу техніки та контролю палива. Їхнє використання дозволяє аграріям запобігти нецільовому використанню техніки, «ліві рейси», розкрадання пального та налагодити диспетчерську службу. Але можливості цих систем набагато ширші. Веб-сервіс Soft.Farm пропонує отримати додаткові функції GPS-моніторингу:
Якщо Ви користуєтеся GPS-моніторингом Wialon, Wialon Hosting, Wialon Pro, SKT Globus, DozoR або Контроль Плюс, ми швидко інтегруємося та надамо можливість користуватися новими можливостями GPS-моніторингу та контролю палива.
Вчасно виявити поля, на яких погано розвивається культура, та прийняти відповідне управлінське рішення допоможе супутниковий моніторинг та оцінка вегетаційного індексу NDVI (Normalized Difference Vegetation Index, нормалізований відносний індекс рослинності). Головне питання агронома навесні: Як перезимувала озима пшениця? Проїхати до полів ще неможливо, а планувати роботи потрібно, виходячи з поточного стану культури. Незамінним інструментом для вирішення цього завдання є супутниковий моніторинг індексу NDVI у системі Soft.Farm. Супутникові знімки показують розподіл вегетаційної маси по полю, що дає змогу виявити ділянки з низькою вегетацією та розробити агротехнічні заходи щодо їх усунення. Проведення аналізу індексу NDVI за роками допоможе визначити продуктивні та непродуктивні поля, і ця інформація допоможе оптимально сформувати сівозміну. Наприклад, аналіз індексу NDVI виявить поля, на яких за п’ять років ніколи не було високого врожаю, а Ви зможете ухвалити рішення, чи вкладати кошти для внесення добрив чи засіяти багаторічні трави для кормів. Почніть використовувати супутниковий моніторинг посівів та індексу NDVI для збільшення прибутку від сільськогосподарської діяльності.
Обстеження поля та стану посівів за допомогою мобільного додатка, який дозволяє сфотографувати та зафіксувати GPS координати безпосередньо в полі; при підключенні пристрою до Інтернету результати обстеження завантажаться на сервер. Такі обстеження забезпечать швидкий пошук полів, на яких не було агронома, полів з високим ризиком захворювання, допоможуть відстежити фази розвитку рослин та переглянути відео з дронів.
Найкращий моніторинг полів – це тінь… тінь агронома на полі, як нам колись сказали наші клієнти. Справді, щоб виростити хороший урожай, необхідно, щоб агроном безпосередньо знаходився на полі та оцінював стан посівів, а сучасні технології, такі як супутниковий моніторинг, обліт дронами або розрахунок індексу NDVI – це додаткове «третє око». За допомогою нових технологій можна визначити проблемні ділянки та сформувати завдання на обстеження. Сформовані завдання з проблемних та періодичних оглядів поля будуть надіслані системою Soft.Farm у мобільний додаток Агроскаутинг відповідальному агроному. У системі можна відслідковувати виконання завдань та проводити аналіз якості їх реалізації, швидко знаходити поля, на яких за сезон взагалі не проводилося обстеження, а на інших рахувати кількість відвідувань та складених звітів. Не залишайте свої посіви без нагляду, обстежуйте поля по-новому!
Мобільний додаток – це помічник агронома під час проведення планового обстеження поля та складання звіту. Агроном виходить на поле, оглядає посіви і при виявленні проблемних ділянок, шкідників, хвороб або бур’янів робить фотографію за допомогою програми. При цьому мобільний пристрій фіксує GPS-координати фотографії та додає інформацію до звіту:
Після збереження даних огляду мобільний пристрій при підключенні до мережі Internet автоматично завантажить фотографії та GPS-координати в портал Soft.Farm, інформація одразу стане доступна іншим співробітникам та зберігатиметься в історії поля. Крім того, мобільний додаток виконує функцію навігатора полів та проблемних ділянок, які були визначені за допомогою супутникового моніторингу та індексу NDVI.
Головний актив агропідприємства – це ґрунти. Отримання хорошого врожаю потребує ретельного вивчення складу ґрунтів, на яких вирощуються сільгоспкультури. Оцінка ґрунту починається з визначення його агрофізичних та агрохімічних властивостей. Проводити хімічний аналіз ґрунту всього земельного банку по 3-5 га сітки дуже дорого і не завжди ефективно, доцільніше провести аналіз індексу NDVI за кілька років, визначити проблемні ділянки поля, а потім уважно дослідити. Отримані результати хімічного аналізу або вимірювання ущільнення ґрунту (за допомогою пенетрометра) можна завантажити в модуль «Картограми» системи Soft.Farm, який побудує карту розподілу показників по полю від проби до проби ґрунту. Таким чином, Ви отримаєте можливість визначати властивості ґрунту в будь-якій точці поля, що є набагато економнішим, ніж обстеження по сітці. Зберігання та пошук інформації щодо вмісту поживних речовин (N, P, K та інших), механічного складу або зволоженості більше не проблема, доступ до інформації буде швидким, зручним та безпечним.
Комплексний аналіз ґрунту дозволяє розробити оптимальну систему живлення рослин, підібрати потрібні гібриди для посіву, але проаналізувати, як вплинули впроваджені агротехнологічні заходи на врожайність кожної земельної ділянки, за такої технології неможливо. З рівнем сучасних систем точного землеробства нічого неможливого не існує: картографування сільськогосподарських робіт по кожному метру поля у вигляді карт висіву та карт врожайності – це реальність. Карти висіву дозволяють контролювати норму та отримувати інформацію щодо кількості двійників або перепусток. Карти врожайності зберігають інформацію про вагу та вологість зібраного зерна. Ця важлива інформація завантажується в модуль Картограми і надається в графічному вигляді для подальшого аналізу. Система дозволяє накладати шари властивостей ґрунту на шари карток висіву або карт врожайності та порівнювати їх між собою. Використовуйте сучасні інструменти для визначення факторів, що впливають на врожайність.
Погодні дані збираються із супутників, метеостанцій та громадських станцій. Вся інформація для аналізу доступна на Dashboard у зручних графіках та таблицях. При формуванні історії поля погодні дані допомагають досліджувати фактори, що вплинули на врожайність – це вологість, температура грунту та вегетаційні індекси, які доступні в одному графіку.
Якість польових робіт залежить від того, за яких погодних умов вони були виконані. Будь-яка операція, будь то сівба, внесення добрив або ЗЗР, може бути зіпсована несприятливими погодними умовами, а це дуже великі втрати дорогої сировини та майбутнього врожаю. Однак сьогодні доступні дані з супутників про температуру та вологість кожної земельної ділянки. Для точного прогнозу погоди можливе встановлення власної метеостанції, яка збирає дані температури, вологості повітря та ґрунту та ще багато інших показників, які дозволяють робити точні прогнози погоди щодо полів господарства. Система Soft.Farm має доступ до супутникових даних та поєднує інформацію з метеостанцій різних виробників в одному інтерфейсі. Також у нас є ґрунтові датчики вологості та температури, які встановлюються по полю на глибину від 50 см до 1 м та протягом 20 років передають інформацію на сервер. Модуль «Метеоспостереження» надає достатньо інформації, щоб припинити скаржитися на погану погоду, виконувати польові роботи за сприятливих погодних умов та не нести зайвих витрат.
Віддалений контроль процесу висіву та внесення добрив. Створення картограм висіву, картограм внесення добрив. Перегляд, збереження та обробка результатів роботи – загальна якість, двійники, перепустки, щільність посіву та розподіл насіння. Розрахунок засіяної площі. Врахування часу роботи сівалки. Облік польових робіт, витрати насіння, добрив та допоміжних матеріалів.
Використання сівалок, обладнаних системами контролю висіву, фактично стає стандартом для аграріїв. Наявність такої системи гарантує збільшення врожаю за рахунок правильного налаштування сівалки та контролю якості виконання роботи. Фінансові витрати на встановлення такої системи окупаються загалом за один сезон. Наприклад, 50% пропусків лише в одній секції восьмирядної сівалки призведе до недоотримання 6-7% урожаю по всьому полю. Система контролю висіву виявляє такі проблеми та дозволяє швидко реагувати на них, зберігаючи майбутній урожай.
Принцип дії таких систем полягає в тому, що на сівалку встановлюються датчики для контролю потрібних параметрів, а в кабіні оператора – монітор, на якому вся інформація про висів відображається в режимі реального часу. При цьому у професійних системах дані додатково передаються на інтернет-сервер каналами GSM-зв’язку. Таким чином, роботу техніки можуть дистанційно контролювати диспетчери та керівництво.
Soft.Farm розвиває партнерство з виробниками систем контролю висіву та впроваджує нову підсистему – “Контроль висіву”. Її мета – забезпечити аграрію контроль над посівною кампанією та чіткий облік виконаних операцій та витрачених ресурсів. В даний час Soft.Farm повністю інтегрована із системами контролю висіву виробництва «Інтріс Трейд». Ця компанія спеціалізується на розробці, виробництві та установці систем контролю висіву та внесення сипких та рідких добрив. Крім того, модуль “Контроль висіву” можливе підключення будь-якої системи контролю висіву, яка має функцію передачі даних на віддалений сервер.
Посівна кампанія – відповідальна пора, коли ціна помилки дуже висока. Якщо вчасно виявити недоліки у роботі цьому етапі, можна втратити значну частку врожаю і майбутнього прибутку. Навіть наявність системи контролю висіву не гарантує якісного посіву на 100% – механізатор може просто ігнорувати попереджувальні сигнали. Тому так важливо оперативно отримувати інформацію про відхилення під час висіву та швидко впливати на хід роботи.
Це допоможе модуль оперативного моніторингу посівних робіт Soft.Farm. Програма дозволяє відстежувати переміщення висівної техніки на карті, спостерігати за поточними характеристиками висіву та внесення добрив – швидкість, якість, рівномірність, двійники та пропуски. На карті наочно показано картограму посіву з проблемними зонами та загальним результатом роботи. Відкривши її, можна оцінити, наскільки якісно виконує роботу механізатор у поточний час і раніше. Якщо щось йде не так, то керівник може оперативно втрутитись у роботу, використовуючи отриману інформацію.
Робота з системою Soft.Farm можлива як на звичайному комп’ютері в офісі, так і планшетному ПК.
Оперативний моніторинг посівних робіт може допомогти вчасно виявити та усунути проблеми під час роботи. Але коли робота закінчена, настає час підбивати підсумки.
Модуль “Контроль висіву” Soft.Farm дозволяє виконати підсумковий аналіз посівної кампанії. Система розрахує засіяну площу, витрати насіння та добрив, витрачений час. Створіть картограму посіву, яку можна використовувати для планування врожайності, складання карт диференціального внесення добрив й у загальної оцінки якості виконаних работ. Ці підсумкові дані розраховуються як кожного поля окремо, і у загальному господарству. В результаті агроном може порівнювати результати щодо врожайності та рентабельності вирощування для ефективного планування наступної посівної кампанії.
“Контроль висіву” може використовуватися як самостійно, для накопичення інформації по роботах, так і в комплексі з іншими підсистемами Soft.Farm – Технологічні карти, планування та закриття польових робіт, списання матеріалів. І тут вирішується проблема обліку фактичного виконання операцій, запланованих у технологічних картах. Це дає можливість закривати поле та отримувати собівартість робіт, дані з напрацювання техніки та механізаторів, витрати основних та допоміжних матеріалів. Дані може бути вивантажені у сторонні бухгалтерські системи.
План-фактний аналіз витрат на полі, на культуру або загалом по підприємству. Створення та друк актів на списання ЗЗР, добрив, ПММ, насіння, зарплати та фіксація зібраного врожаю. Інтеграція у бухгалтерську систему.
Головна мета бізнесу – це отримання прибутку. У світі ціну продукції формує ринок, тому для отримання прибутку необхідно скорочувати витрати. Щоб ефективно управляти бюджетами з сільськогосподарських культур чи полів, необхідно щодня мати актуальний план-факт аналіз. Миттєво отримуючи інформацію про витрати, Ви матимете можливість прийняти відповідні управлінські рішення та змінити ситуацію. Затримка інформації, а тим більше її отримання в середині наступного місяця, призведе до «розбору польотів» та спроб змінити ситуацію лише наступного року. Наразі агрономи пишуть SMS-повідомлення про те, які роботи зроблено, матеріали використані. Мотивуйте агрономів закривати робочий день, створюючи акти списання насіння, ЗЗР, добрив та виконаних робіт за допомогою мобільного додатка. Таким чином, Ви отримуватимете оперативну інформацію про витрати на польові роботи, а система Soft.Farm збереже інформацію для подальшого аналізу в історії поля.
Компанія AS-Сервис 2012 - 2024.
Всі права захищені
введіть ім'я, телефон і ел.адресу